Kig Medya Loader
King Medya Kayseri

Sosyal Medya Yönetimi

Kategori: KAVRAMLAR Tarih: 30 Mayıs 2017
Sosyal Medya Yönetimi

2006’dan bu yana hızla büyüyen sosyal medya camiası, günlük hayatımızdan iş hayatımıza kadar her alanda kendini çokca göstermektedir. İletişimin en faal ve modern yöntemlerinden biri değil başı olan sosyal medya sayesinde, markalarınızın, firmalarınızın etkinliğini artırıp, tanınırlığınızı yükseltip satışlarınızı da katlayabilirsiniz. Sosyal medyada yer almak bu kadar gerekli iken, herkes sosyal medya yöneticiliği yapabilir, evet. Fakat ne kadar doğru şekilde, tartışılır. Şirketler reklam bütçelerinin yüzde 22’sini sosyal medya ve internete ayırırken bir hikmet olduğunu düşünmek gerekli, bu sebeple bu yazıda olduğunuzu da hesaba katarak profesyonel sosyal medya yöneticiliğini tavsiye ediyoruz. Bu tavsiye içinde doğru adresi, King Medya’yı işaret ediyoruz.


Günümüzün teknolojik çağında yeni ve popüler iş kolu haline gelen sosyal medya yöneticiliği, sosyal medya sayfalarının ve hesaplarının nasıl kullanılması gerektiğini düzenleme işidir. Bu yönetim, sürecin ne şekilde işlemesi gerektiğini, kriz anlarında nasıl bir yöntem izlenebileceğini ve markaların, kurumların ve firmaların sosyal medyadaki imaj yönetiminin nasıl yapılması gerektiğini gösteren durumlar bütünüdür.
Günlük hayatların büyükçe bir dilimini kaplayan sosyal medya, önüne geçilemez bir pazarlama stratejisi olarak çığ gibi büyüyor. Bu nedenle sosyal medya yönetiminin önemi bir tık daha güçlenmiş oldu. 
 
Sosyal medya sadece Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest kullanmak için değil, aynı zamanda Google, Yandex veya Bing sıralamalarında da üst sıralarda olunması için de etkin ve etkili bir yöntemdir.
 
2006’dan bu yana hızla büyüyen sosyal medya camiası, günlük hayatımızdan iş hayatımıza kadar her alanda kendini çokca göstermektedir. İletişimin en faal ve modern yöntemlerinden biri değil başı olan sosyal medya sayesinde, markalarınızın, firmalarınızın etkinliğini artırıp, tanınırlığınızı yükseltip satışlarınızı da katlayabilirsiniz.
 
Sosyal medyada yer almak bu kadar gerekli iken, herkes sosyal medya yöneticiliği yapabilir, evet. Fakat ne kadar doğru şekilde, tartışılır. Şirketler reklam bütçelerinin yüzde 22’sini sosyal medya ve internete ayırırken bir hikmet olduğunu düşünmek gerekli, bu sebeple bu yazıda olduğunuzu da hesaba katarak profesyonel sosyal medya yöneticiliğini tavsiye ediyoruz. Bu tavsiye içinde doğru adresi, King Medya’yı işaret ediyoruz. Gerek Kayseri’deki, gerek çevredeki Nevşehir, Sivas, Kırşehir, Niğde, Yozgat gibi illerde gerekse tüm İç Anadolu’da ve ulusal çapta en profesyonel, en başarılı sosyal medya yöneticiliği hizmeti almak için King Medya.
 
King medya’yı sosyal medya yönetiminde profesyonel kılan etkileri:
 
Marka Sayfaları Oluşturur: En fazla kullanıcısı olan Facebook başta olmak üzere tüm sosyal medya araçlarında profesyonelliği başlatır King Medya. Marka/ürün sayfalarının ustaca dizaynı ile fark katmaya başladınız bile.
 
Hedef Kitle Belirler: Başarıyla oluşturulmuş sayfalarınızda öncelikle yaptıklarımızdan biri, bizim için çocuk oyuncağı olan hedef kitleyi belirlemek olacak.  Hedef kitlemizin cinsiyetini, yaş aralığını, ilgi alanlarını ve nelerden hoşlandıklarını bilmeliyiz ki; onlara kendilerini özel hissettirebilelim.
 
Rakip Analizi Yapar: Sosyal medya yönetiminde geleneksel pazarlamada olduğu gibi rakiplerin konumu, sosyal medyadaki durumu çok önemlidir. Rakiplerin paylaşımı düzenli kontrol edilir ve sizi rakibin önüne geçirir King Medya.
 
İçerik Yönetir: Etkin bir sosyal medya yönetiminde arama motorlarında üst sıralara çıkmak ve markanızın algısını yükseltmek için King Medya’nın kaleminden dökülen etkili ve isabetli içeriklere ihtiyacınız olacak. 
 
Diyalog Yönetimi Kurar: Bildiğimiz müşteri ilişkileri yönetiminin dijital çağdaki karşılığı olan diyalog yönetiminde de King Medya size artılar katacak. 
 
Reklam Yönetimi: İnternet reklamlarını tercih edenlerin sayısı günden güne artmakta; çünkü etkileyiciliği fazla. Bununla birlikte reklam yönetimi, sosyal medya yönetmenin kalbi olmuştur. Markalar için atardamar gibi gerekli internet reklamlarında King Medya doktorunuz olacak. 
 
Google Analytics: Bu aşamaya kadar her şey okey! Peki sosyal medyadaki etkinliğinizin ölçümü? Bu, başarılı sosyal medya yönetimi kadar önemli. Stratejiyi değiştirip, yeni yol izlemeye, nerde ne kadar etkin olunduğunun ölçümü için mutlaka tam hizmet ajansı King Medya’ya uğramalısınız.