Kig Medya Loader
King Medya Kayseri

Sosyal Medya Reklamları

Kategori: KAVRAMLAR Tarih: 28 Temmuz 2017
Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya reklamcılığı, reklamcılık işlemlerinde en kısa sürede en fazla kişiye ulaşmayı hedefleyen reklam türü. Başarılı olduğu kesin. Bu sebeple de sosyal medya reklamcılığı, son zamanlarda ciddi bir oranda tercih ediliyor. Bahsettiğimiz üzere sosyal medya reklamcılığı Kayseri'de de aynı hedef kitleden rağbet gören bir mecra. Hatta bu alan kendi başına bir pazar payı dahi oluşturmuştur.


İş alanlarının sürekli değişim gösterdiği devrin koşullarına ayak uyduran bir ajans olarak King Medya sosyal medya reklamcılığını aktarmaktan mutluluk duyar. Sosyal medya reklamcılığı, sosyal paylaşım siteleri üzerinden, sosyal ağlar üzerinden yapılan her türlü reklam ve tanıtım işlemine deniyor.

Rağbet nedeni, hayat koşulları gereği tüm gereksinimlerin, iş olanaklarının ve reklam paydasının artması. Sosyal medya reklamcılığına eğilim gösteren her daim, adım adım önde.

Sosyal medyada verilen reklamlar, sosyal medyayı aktif kullananların hizmetine sunulur. Sosyal medya reklamcılığı internet reklamcılığı mecralarından sadece biridir. İnternet reklamcılığı işlemleri içerisinde ise en çok reklamın yapılabildiği ve en çok tercih edilen alan sosyal medya reklamcılığıdır.

İnternet kullanımı, çığ gibi büyümekte olan mecraların başını çektiği herkesçe aşikar. İnternette rastlanılan reklamlarda kişiler kendisini ilgilendiren veya ilgilendirmeyen her reklama bakmak istemeyebilir. Ancak sosyal medya reklamcılığı bu şekilde değildir; sosyal ağları kullanan kişiler mutlaka sosyal medya reklamlarına maruz kalıyor. Öyle ki, internet kullanımına paralel oranda sosyal medya kullanıcısı olmasından, sosyal medya reklamlarına maruz kalınması olasılığı fazlaca.

Sosyal medya reklamcılığı üzerinden, günümüz şartlarında çok fazla kişiye ulaşılabilmektedir. Çünkü internet kullanan hemen hemen tüm kullanıcıların sosyal medya sitelerinden en az birine üyeliği bulunmaktadır.

Sosyal medya, günümüzde hızla artan reklam hacmine sahiptir. Reklamlarının her yerde görünmesini isteyen insanlar, sosyal medya reklamcılığının biçilmiş kaftan olduğu bilincine varmıştır. Kayseri' de sosyal medya reklamcılığı da dünya ve ülke yaygın işlerleğine göre ilerliyor.

Sosyal medya reklamcılığında Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya ağlarının hepsi kullanılabiliyor.

 

Sosyal medya reklamcılığı, reklamcılık işlemlerinde en kısa sürede en fazla kişiye ulaşmayı hedefleyen reklam türü. Başarılı olduğu kesin. Bu sebeple de sosyal medya reklamcılığı, son zamanlarda ciddi bir oranda tercih ediliyor. Bahsettiğimiz üzere sosyal medya reklamcılığı Kayseri'de de aynı hedef kitleden rağbet gören bir mecra. Hatta bu alan kendi başına bir pazar payı dahi oluşturmuştur.

Sosyal medya reklamcılığını Kayseri' de yapmak istiyorsanız ve bu alanda yeterli yetiye sahip değilseniz yapacağınız şey çok basit. Tam hizmet reklam ajansı olan King Medya' ya uğramak. Profesyonel hizmet verdiğimiz ajansımızda başarıyla icra ettiğimiz alanlardan bir tanesi de sosyal medya reklamcılığıdır.

SEO nimeti sayesinde sosyal medya reklamlarınız yüksek meblağlara gereksinim olmadan, hedef kitlenizi 12' den vurur. Bunu başarabilen de tam hizmet reklam ajansı Kayseri' de King Medya' dır.

Sosyal medyaya sahip olup da aktif olmayan sevgili müşterilerimizin de, yeni baştan hesap sahibi yaptıklarımız gibi, sosyal medya kontrolleri ve reklamlarına yardımcı oluyoruz. Kişisel Facebook, Twitter, Instagram, Google Plus, Pinterest hesaplarınızdan sosyal medya reklamlarınızı yapar, paylaşım senkronizasyonunu sağlar; aktif rakipler arasında sizi en öne geçiririz.

Sosyal medya reklamcılığında en işe yarayan yöntem bu konuda tecrübeli, çeşitli deneyimler ile kendini ispatlamış olan ajanslarla ilerlemektir. Bu yaygınlık arasında neredeyse herkes sosyal medya uzmanı (!) diye niteler kendini, evet. Fakat çeki düzen açısından eksik olan tüm bu yönetimlerin kontrolünü sağlamak, bu sosyal medya kirliliğine kimseyi maruz bırakmamak için ajansımız bu işte gönüllü.

Unutmayınız:

  • Sosyal medya reklamları büyük kitlelere ulaştığı için, ürünlerin/hizmetlerin tanıtımı daha kolay sağlanır.
  • Tanıtılan ürün/hizmet ya da kişi daha fazla alıcı bulabilmektedir.
  • Sosyal medya reklamcılığı diğer reklamcılık hizmetlerinden daha fazla ve daha hızlı yayılma imkanı bulmaktadır.
  • İnsanlar reklamları görmekle kalmayıp, bu reklamlardan daha çabuk etkilenmektedir.
  • Reklamların yayınlanma sayısı sosyal medya reklamcılığında daha fazla olduğu için, bir reklam gün içerisinde milyonlarca insana sunulabilmektedir.