Kig Medya Loader
King Medya Kayseri

Kurumsal Kimlik

Kategori: KAVRAMLAR Tarih: 25 Mayıs 2017
Kurumsal Kimlik

Kurumlarınızın duruşunu, tavrını ve de ruhunu ortaya koymak şekillerinin tümüne verilen addır, kurumsal kimlik.


Her kurumun, şirketin ve firmanın bir kendini ifade ediş tarzı vardır. Bu ifade ediş tarzının detayları da kurumsal kimliğe girmektedir. Kurumsal Kimlik, bir kurumun ruhunu, kimliğini yansıtan görsel öğelerin bütünüdür.
 
Kişilerin de kendilerini dışarı yansıttığı bir kimliği vardır, tanıtıcı, ayırt edici. Her kişinin tipi, konuşma şekli, saç şekli, ten rengi, mimikleri, jestleri, giyim tarzı, parmak izi bile birbirinden farklıdır. Herkesin birbirinden farklı olduğu, kendi tarzını yansıttığı böyle bir ortamda kişi ne kadar dikkat ve ilgi çekici ise, o kişilerle çevresindekiler de iletişime geçme isteği hisseder. Kurumlar da iletişimde kalabilmek için kendini yansıtan, tanıtıcı, ayırt edici ve dikkat çekici bir kimliğe sahip olmalıdır.
 
Çalışmalarımıza Göz Atın
 
Kayseri’de, çevre illerde ve İç Anadolu’da bu çekici imaj ve kimliğe ihtiyacı olan kurum, kuruluş, şirket ve firmaların her zaman yanında olan King Medya, mevcut imaj seyrini değiştirmek isteyen firmaların da yanında.
 
Kurumsal Kimlik araçlarının üretimi temel olarak iki bölüme ayrılabilir;
  • İnternet ortamında (web sitesi, e-mail) kullanılacak malzemeler 
  • Matbaa (antetli kağıt, zarf, kartvizit, katalog, broşür, kılavuz vb.) ve Serigrafi (kalem ve anahtarlık baskıları gibi promosyona yönelik) malzemeleri
Kurumsal kimliği oluşturan segmentlere bakacak olursak: Markanın güven algısı oluşturabilmesi için olmazsa olmazların başında gelen kurumsal kimlik kılavuzu; logo tasarımından kartvizit tasarımına, antetli kağıt tasarımından cepli dosya tasarımına, diplomat zarf tasarımından ambalaj tasarımına, personellerin kıyafetinden araç giydirmeye kadar, kurumun tüm görsel öğelerini içermektedir.
 
Kurumsal Kimlik Ne sağlar?
 
Etkili bir pazarlama iletişimi için birçok yaratıcı strateji geliştirilebilir. Tanıtıcı ve yaratıcı stratejinizi belirlerken unutmamanız gereken bir diğer önemli konu da, pazarlama iletişiminin bir bütün olarak ele alınması gerektiğidir. Pazarlama iletişimi için sadece tek bir mecrayı kullanmak, tüketicinin şirketi tanımasına katkı sağlamaz. Bunun için bir kurumsal kimlik çalışması, müşteri tercihlerini direkt etkileyebilme becerisini sağlayacaktır. Kurumsal kimlik çalışması, marka yaratma sürecinin ilk ve en önemli adımlarından biridir.
 
Kayseri’de Başarılı Bir Kurumsal Kimlik Tasarımı İçin King Medya
 
Kullanılan tüm görsel öğelerin bütünlük algısı yaratması ve markayı en doğru şekilde yansıtması gerekir. Bir markanın, rekabet piyasasına güçlü bir şekilde girmesi veya konumunu güçlendirmesi için yarattığı algı çok önemlidir. Bu algıyı güçlendirmenin en etkili yolu da, başarılı bir kurumsal kimlik tasarımıdır. İşte burada King Medya etkili bir kurumsal kimlik kılavuzu hazırlar ve kurumunuzun imajına artı değer katarak güvenilirliği ve akılda kalıcılığı artırır. Bu yüzden firmaların reklam-iletişim-pazarlama stratejilerinde kurumsal kimlik kılavuzunun mutlaka yer alması gerekir.
 
Tüm bu noktalarla firmanızı rakiplerinizden öne taşımak için Markanızı yansıtan Logo’dan başlayarak kurum için gerekli tüm materyalleri tasarımı ve geliştirilmesi King Medya
 
Kayseri’de Kayseri’nin tek tam hizmet reklam ajansı King Medya olarak tanıtıcı, ayırt edici, imajınızı ortaya koyan tüm kurumsal kimlik destekleriyle yanınızdayız.