Kig Medya Loader
King Medya Kayseri

Kayseri Google Reklamları

Kategori: KAVRAMLAR Tarih: 30 Mart 2019
Kayseri Google Reklamları

Adwords, aramalarda sizinle ilgili kullanıcıları sitenize çekebilmeniz için kullanılan Google platformudur. Google’da yapılan aramalardan faydalanmanıza olanak sunan Adwords ile markanız adına reklam ve kampanya düzenleyerek, Google’da arama sonuçlarında görünmenizi sağlar.


Google Adwords nedir?

Adwords (yeni adıyla Ads), aramalarda sizinle ilgili kullanıcıları sitenize çekebilmeniz için kullanılan Google platformudur. Google’da yapılan aramalardan faydalanmanıza olanak sunan Adwords ile markanız adına reklam ve kampanya düzenleyerek, Google’da arama sonuçlarında görünmenizi sağlar.

Google Adwords Reklamları Nasıl Çalışır?

İnsanlar, Google üzerinden arama yaptıklarında, kelime ile alakalı binlerce site ekranda listelenir. Listelenen binlerce alakalı site arasında ilk sayfada yer alma olasılığı zordur. Adwords Reklamları bu sırada devreye girer.

Siteniz üst sıralarda değilse dahi, Adwords Reklam sayesinde üst sıralarda listelenirsiniz. Markanızı, hedeflediğiniz müşteri kitlesinin görebilmesi için, Google Adwords reklamları gereklidir. Aynı zamanda Adwords, reklamlarınız için size nerede ve ne zaman görünmesi ile ilgili seçim şansını da beraberinde getirir.

Kayseri Adwords Reklamlarıile Google üzerinden yapılan aramalar dışında, ürününüz ile en alakalı sitelerde reklamlarınız yayınlanır. Haber sitelerinde gösterilme olanağı da Adwords ile sağlanır. Google Adwords reklamları, işletme ve markanıza internet aracılığı ile yeni müşteri potansiyeli elde etmenizi sağlar.

Google Adwords ile Başarılı Olmanın Şartları Nelerdir?

Ziyaretçiler sergilediğiniz ürünler için reklamınızı gördükten sonra, tıklayıp tıklamama konusunda seçim yapmak zorundadırlar. Adwords reklamının başarılı olması için yerine getirmeniz gereken bazı şartlar vardır. Bu şartlar sayesinde daha etkili reklam çalışması yapmış olursunuz. Peki, nedir bu şartlar?

  • Adwords hesabınız yapılandırılmalıdır
  • Anahtar kelimeler doğru seçilmelidir
  • Metin reklamları dikkat çekici olmalıdır
  • Açılış sayfaları doğru seçilmelidir (Lading Page)
  • Kullanıcılarınızdan hangileri müşteriye dönüşmüş inceleyin

Arama Ağı Reklamı Nedir?

Arama Ağı Reklamları sizlere, Google üzerinden dilediğiniz kelimede hedefleme yapmanızı sağlar. Anahtar kelimelerinizi, hazırlayacağınız reklam metnine göre seçebilirsiniz. Özellikle ürün sayısı çok olan firmalar için, Arama Ağı Reklamları oldukça kullanışlıdır.  Bu şekilde pazarlayacağınız ürün ve projeler için dilediğiniz sayıda anahtar kelime kullanabilirsiniz.

Arama Ağı reklamlarının bir diğer güzel yönü ise; istediğiniz anahtar kelimeleri seçmenin yanı sıra, istemediğiniz anahtar kelimeler için de, seçim yapma tercihine sahip olabiliyorsunuz.

GDN Reklam Nedir?

GDN Reklamları, kısaca görüntülü reklamlardır. Google görüntülü reklamlar, bir resim ile birlikte görüntülenirler. Banner reklam olarak da adlandırılan görüntülü reklamlar ile hedef kitlenize daha hızlı ulaşabilirsiniz. Kayseri Adwords Görüntülü Reklam ile aynı zamanda saat, konum, tarih, anahtar kelime ve yeniden pazarlama gibi hedeflemeler yapmanız da mümkündür.

Google GND Reklam Avantajları

  • Çok sayıda kaliteli haber sitelerine ve web sitelerine reklam verebilmenizi sağlar.
  • İlgili hedef kitlesine kesin ulaşma imkânı sunar.
  • Kampanya erişimini artırır, farkındalık oluşturur ve dönüşüm sağlayarak satın alma döngüsünü hızlandırır.

Ölçülebilir Google Reklamları

Google arama motoru, piyasada bulunan iletişim medyasındaki reklamlardan farklı olarak net ve doğru ölçümleme sistemini sunar. Böylece reklam verirken, maliyet ve geri dönüşüm hesaplamanızı net olarak yapabilirsiniz. Aynı zamanda Google Reklam stratejilerinizi yönetmenize de olanak sağlar.

Remarketing Nedir?

Çerezlere dayalı olarak çalışan bir teknolojiye sahiptir. Bu teknoloji sayesinde javascript kodu, sitenize gelen ziyaretçinin tarayıcısına bırakılır. Bırakılan kod ile, kullanıcının internette gezdiği tüm sitelerde yer alan Google Reklamları arasında görsel reklamınız gösterilir.

Kayseri Adwords Reklam ile sitenize gelen kullanıcılar, sitenizden çıkıp gitseler dahi, gezdikleri internet ortamında ziyaret ettikleri her yerde, sizin firmanıza ait reklamları görürler. King Medya ekibi olarak Kayseri Google Reklamları konusunda deneyimli ekibimiz ile sitenizin marka görünürlüğünü artırıyoruz. Sitenizin ilk sayfada çıkması için gerekli olan Google Adwrds Reklamları ile kullanıcılarda marka bilinci ve  siteye gelen ziyaretlerin satışa dönmesi için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.