Kig Medya Loader
King Medya Kayseri

İnternet Reklamcılığı

Kategori: KAVRAMLAR Tarih: 26 Mayıs 2017
İnternet Reklamcılığı

İnternet Reklamcılığı, bir firmanın pazarlama stratejilerine internet üzerinde uyarlanarak yapılan stratejik reklam çalışmalarıdır. Kayseri’de tüm firmaların, işletmelerin ve şirketlerin internet reklamcılığına geçiş yapıp faydalanması için King Medya en etkili internet reklamcılığı hizmeti veren tam hizmet reklam ajansıdır.


Günümüzün en revaçta reklam verme mecrası olan ‘İnternet Reklamcılığı’ en gelişmiş reklam türlerinden biridir. Geleneksel reklam mecraları (gazete, dergi, tv) ile karşılaştırıldığında ölçümlenebilir olması, yer ve zaman bazlı gösterim sağlaması, etkileşim olanağı ve düşük maliyetle geniş kitlelere ulaşabilir olması yönüyle de ön plana çıkan bir alandır, internet reklamcılığı. Dünyada nam saldığı kadar, Türkiye’de bölge bölge ve Kayseri’de de internet reklamcılığı hızla gelişim gösteriyor ve sık tercih edilen reklam verme mecralarından biri halini almış bulunuyor. 
İnternetin son yıllardaki seyrini ve dünya üzerindeki herhangi bir bilgiye, en kısa zamanda, kolayca ulaşılabilmesini sağlayan kitle iletişim aracı olduğu düşününce, internet reklamcılığı da dolayısıyla rağbet görecektir. İnternet reklamcılığı, etkili ve doğru yollar seçilerek planlı çalışmalarla yürütüldüğünde hedef kitleye ürün ve hizmetlerinizi en kolay şekilde tanıtmanızı sağlayacak bir reklamcılık türüdür. Bugün İnternet Reklamcılığı, bir çok firmanın gerek satışlarını arttırma, gerekse kurumsal kimlik ve imajını ortaya koymakta kullandığı bir vizyon, bir pazardır. 
 
İnternet Reklamcılığı, bir firmanın pazarlama stratejilerine internet üzerinde uyarlanarak yapılan stratejik reklam çalışmalarıdır.
Kayseri’de tüm firmaların, işletmelerin ve şirketlerin internet reklamcılığına geçiş yapıp faydalanması için King Medya en etkili internet reklamcılığı hizmeti veren tam hizmet reklam ajansıdır.
 
İnternet Reklamcılığı Türleri:
Web Sitesi: İnternet üzerinde insanların ulaşabildiği bir site oluşturmak; yazılı, resimli hatta sesli, görüntülü olarak firmaların vermek istediği mesajları, bilgilendirmeleri, servis ve ürünleri mevcut ve potansiyel müşterilere ulaştırmanın en kolay yollarından biridir. Bazı rehber sitelerde, arama ve yazılım indirme siteleri ile forum, portal gibi web sitelerininde reklam alanı olarak tanımlanmış bölümler vardır. Bu bölümlere haftalık, aylık veya yıllık ücret karşılığında banner veya metin reklam kabul edilmektedir. Bu reklam sisteminin getirisi, sitenin popülerliğine göre değişir.
 
Banner Reklamları: İnternet siteleri üzerinde belli bir ücret karşılığında, reklam yerleştirme; ilgili görsel ya da hareketli resimlerin konularak hedef kitleye ulaşmayı hedefler. Banner Reklamcılığı; analiz ile doğru hedef kitlenin seçilirse, talebin olabileceği siteler üzerinde doğru yerleşimle doğru şekilde uygulandığında direkt olarak ’Satışa Yönelik’ etki gösteren İnternet Reklamcılığı parçasıdır.
 
Pop-Up Reklamları: Bir web sitesine girildiğinde veya web sitelerinde gezerken aniden çıkan, patlayan reklam türüdür. Pop-up reklamları kapatırken bile tıklandığında site sahibi reklam geliri kazanır. 
 
Arama Motoru Reklamları: İnternet üzerinde bir konuda bilgi almak isteyenlerin ilk başvurduğu kaynak, arama motorlarıdır. İnsanların günde milyarlarca sorgu ve arama gerçekleştirdikleri düşünüldüğünde, Arama Motorları internetin en önemli organik ziyaretçi kaynaklarından biridir. Arama motorlarının kendi içlerinde reklamlandırma türleri farklılık gösterebilir. Reklamveren reklamının görüntüleneceği bölgeleri  kendi belirler. Reklamının görüntülenmesine süre sınırı da konulabilir. Arama sonuçlarının ilk sayfasında görünmesi %100 garantilidir. Her yapılan aramada farklı reklamlar görüntülenir. Reklamlar tıklanma başına ücretlendirilir.
 
E-Posta Reklamları: E-Posta aracılığı ile yapılan reklam türü. Kişiler ilgilendikleri konulardaki reklamları takip etmek için mail listelerine kaydolurlar ve bu kişilere reklam mailleri gönderilir. Reklam maillerinin sonunda kişinin isterse listeden çıkması için listeden çıkma linki bulunur. E-Mail reklamcılığının avantajı, reklamın yalnızca ilgilenenlere gösterilmesi, ilgilenmeyenlere boşuna göstererek fazla reklam harcamasını önlemesidir. Reklamı yapılan ürün veya hizmetin reklam maillerini okuyanlar tarafından satın alınma olasılığı da yüksektir. 
 
Google Adwords: Google’da, arama ortakları ve içerik ağında reklam verebilmemizi sağlayan reklam sistemidir. Tıklama Başına Maliyet (TBM) sistemiyle işletmenizin sağladığı hizmet veya ürünlerle alakalı olarak aranan kelimelerde sitenizin Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan ücretli bir araçtır. En büyük özelliği bütçeniz ne olursa olsun Google’da reklam vermenin hızlı ve basit olmasıdır. Sattığınız ürünleri arayan, ihtiyacı olan hedef kitleye ulaştırır. Sadece reklamınıza ilgi duyan ve sitenizi ziyaret edenlere ücret ödersiniz. Küçük reklam bütçeleri ile de reklam verebilirsiniz. Reklamınızın verimini detaylı olarak ölçümleyebilirsiniz.