Kig Medya Loader
King Medya Kayseri

Facebook Reklamları

Kategori: REKLAM Tarih: 10 Ekim 2017
Facebook Reklamları

Geleneksel pazarlamanın hemen hemen tarihe karışıp yerini hızla dijital pazarlamaya bıraktığı herkesçe kabul gören bir gerçek. Hali hazırda kullanmakta olduğumuz tüm sosyal mecralarımız ise dijital pazarlama yapma konusunda aktif birer araç. Sosyal medya mecraları arasında en geniş hedef kitleye ulaştıran Facebook ise, reklam verme seçeneklerimiz arasında en karlısı.


       Geleneksel pazarlamanın hemen hemen tarihe karışıp yerini hızla dijital pazarlamaya bıraktığı herkesçe kabul gören bir gerçek. Hali hazırda kullanmakta olduğumuz tüm sosyal mecralarımız ise dijital pazarlama yapma konusunda aktif birer araç. Sosyal medya mecraları arasında en geniş hedef kitleye ulaştıran Facebook ise, reklam verme seçeneklerimiz arasında en karlısı. Neden Facebook reklamları derseniz, en fazla tüketilen sosyal medya aracı olması ve akıllı telefon kullanım oranının da fazla olması paralelliği ile elde ettiğimiz veriler (Akıllı telefon kullanıcılarının %63’ü günde en az 1 kez Facebook Haber Kaynağı’ nı görüntülüyor) bize bunu söyleyen. Bu başlıca nedenin yanı sıra Facebook reklamları:

 

 

 

    Marka yönetiminizi yönlendirmeniz ve marka bilinirliğinizi artırmanız için birebir.

    En yoğun uğraşlarla hazırlanan web sitelerinizin trafiğinin artmasına olanak sağlar.

    Paylaştığınız gönderiler, ulaştığı kişiler sayesinde aktifliğini korur ve etkileşim oranınız artar.

    Yine paylaştığınız bir uygulamanın yüklenme sayısı artırılır.

    Hareketli paylaşımlarınız ve videolarınızın görüntülenme sayısı da dolayısıyla artacak.

    Bir hedef kitle belirleyip, potansiyel müşteriler bulma noktasında yardımcınız olacak.

    İnternet sitelerinin üzerindeki dönüşümleri (formlar, satışlar vs. gibi) artırır.

    Ürünlerin satışı gibi ürün katalog satışları da Facebook reklamları ile mümkün olmakla birlikte,

    Mağaza ziyaretleriniz de yine Facebook reklamları ile sağlanmaktadır.

 

       Totale vurulduğunda saymakla bitmeyen Facebook reklamlarının diğer katkıları arasında Facebook Haber Kaynağı’ nda yapılan paylaşımlardan % 70 oranında daha etkili sonuçlar ve daha fazla yatırım getirisi elde edildiği araştırmalar ve ispatlarla ortaya konulmuştur.

Peki Kayseri’ nin tek tam hizmet reklam ajansı King Medya olarak biz Facebook reklamları konusunda reklam verenlerimize ne ve nasıl katkıda bulunuyoruz.

Önce Facebook reklamı ile ulaşacağımız binleri bildiğimizden etkili bir tasarıma yer veriyoruz. Sonra bu etkili tasarımın hitap edeceği uygun hedef kitlenizi seçiyoruz. (Yaş aralığını, yaşlı-genç, bekar-evli, öğrenci-çalışan ya da hangi meslek gruplarının Facebook reklamımızı istediğimize kadar seçebiliyoruz).

Belirlenen hedef kitlenin diline uygun en anlaşılır gönderi metni ile reklamı daha açık hale getiririz. Görselden hemen sonra en etkileyecek kısım yazı nihayetinde. Kimi durumlarda ise metin daha etkili olabiliyor.

Hepsi tamam ise Facebook’ a servis ettiğimiz Facebook reklamımızın Haber Kaynağı’ nda kaç gün itibariyle nasıl görüntüleneceğini de saptayıp, an itibariyle devamlı kontrolünü sağlıyor ve geri dönüşleri devamlı takiple sosyal medya yöneticiniz olmaya devam ediyoruz.