Kig Medya Loader
King Medya Kayseri

Erkek Hegomanyalı

Kategori: GÜNCEL Tarih: 03 Nisan 2017
Erkek Hegomanyalı

Feminizme gereksinim olmayan, Türkiye'de ve Kayseri'de ilk ve tek erkek çoğunluklu olup da, ataerkil hükümranlık sürülmeyen mekandan olan reklam ajansımızdan bahsedeceğim size. 'King Medya'


Erkek hegomanyasındaki ataerkil bir toplum olduğumuz su götürmez bir gerçek. Kadından dünyaya salınıp, kadından gelmemişçesine. 
Erkek doğurmanın gurur timsali sayıldığı, oysa ki geçmişte ne kadar da kadınların sözü geçen bir topluluk iken; (bkz. taa Göktürkler) bu ataerkil değil 'hataerkil' vaziyeti nasıl aldık bilemiyorum diye bilmece yaratmaya gerek yok. Pek tabii biliyoruz. Erkeğin nasıl üstün ırkmışçasına yüceltildiği ortada ki, burda biz kadınların da parmağı, eli, kolu olduğunu kabul ediyorum. 
'Mutlak erk' sözcüğü 'ERKEK' ten mi türedi, erkek mi mutlak erkten türedi o derece ayrımı zor, o denli ilahi sanki ve o denli kabul görmüş... 
Fazla mı yürüdüm? Feminizmim zaman zaman depreşiyor. Fakat feminizme gereksinim olmayan, Türkiye'de ve Kayseri'de ilk ve tek erkek çoğunluklu olup da, ataerkil hükümranlık sürülmeyen mekandan, reklam ajansımızdan bahsedeceğim size.
'King Medya'
Çalışanların hep erkeklerden oluştuğu bir Kayseri reklam ajansı hayal ettirmem lazım önce. Metrekareye düşen erkek sayısı bir hayli fazla. Art direktöründen, yazılımcısından, tasarımcısından, sosyal medyacısından ve tabii ki bossuna kadar hepsi erkek olan bir tam hizmet reklam ajansı.
Algılarda ne oluştu? Eyvah, bir kız çalışmaya başlasa orada hali nice olur? Tutunamayanlar:)
Değil, hiç değil!
Bu algıları yıkan, King. Teşekkürlerimi sona saklayacağım. Şimdi 8 erkek 1 kadınlık reklam ajansımızda nasıl kadın ezilmez kısmını yazıya dökeceğim. Hemde Kayseride bir reklam ajansında. Dökeceğim ki anlaşılsın 'King' nasıl olunur. 
 
Toplumda erkek şöyle üstün böyle üstün denilmesinden bahsettim ya; o, ajansımızda yok. 
Burada kadın erkek gayet eşit. Cidden eşitiz ama.
O kadın, sussun; gülemez, kahkaha atamaz, söze karışamaz diye bir şey yok.
Müsait alt etmesi yok.
Ötekileştirme yok.
Analar ne oğullar doğuruyor işte, huyu güzel... 
Erkek demografinin fazla olduğu bir alanda böylesine iltifatlar şaşırttı değil mi? Az bile. 
Kinglerin arasına bir queen girince sadece şu noktada zorlandılar: kötü konuşamıyorlar:) Bel altı yok, nü sözcük yok, dümdüz konuşma yok. Bununla bile ne kadar da iltifata layık adamlar. Çünkü, küfür edeceklerse izin isteyecek kadar Kingler. ''Bir çıkar mısın Merve kötü konuşucaz'' diyecek kadar naif.
Seçilen sözcükler, komple dikkat edilen cümleler, ola ki ağızdan çıkabilen herhangi bir falso söz için dilenen özürlerle takdirleri hak etmedi mi Kingler? Bende nabızları keşfettim artık, kulaklık icadına sarılıyorum hemen. Rahat etsin benim krallarım. 
Değiştirdikleri var evet, değiştirmediklerinden haberdar olmak ister misiniz? Asla birbirlerini satmamalarından mesela. Birbirlerine sıralasalar da, kız çocuğu ben, bir gık çıkaracak olsam hemen savunmaca, hemen erkek güç birliği. Olsun yine canları sağolsunlarca.:)
İmla karmaşalarını, büyük-küçük harfleri düzeltmeleri uyarılarını, devrikleri düzleştirmeleri, metinsel takviyelerimi can hıraş yapmaktan ara ara arkalarını toplamaktan nasıl memnun olmam böyle ajansta? 
10 sene sonra ilk defa ekibe dahil olan kız olmanın haklı gururunu yaşıyorum, yaşatıyorsam da ne ala.
Teşekekkürler, King'siniz.