Kig Medya Loader
King Medya Kayseri

Dijital PR

Kategori: KAVRAMLAR Tarih: 26 Temmuz 2017
Dijital PR

Hedef kitleye erişim aşamasında yolu kısaltan King Medya, dijital PR desteği ile de inovatif entegrede firmanızın, sizin danışmanınız. Tüketicilere ulaşmak, sektörde yer edinmek, network katkısı, prestij, çoklu mecra iletişimi, geri dönüşümleri istatistiksel verilere dökme işlemlerinin tümünü King Medya sizin için yapar.


Bir yerlerden kulağınıza çalınmıştır mutlaka yepyeni dijital çağ terimlerinden bir tanesi olan “Dijital Pr”. Dijital PR, geleneksel PR çalışmalarını dijital dünyaya uyarlayarak, uygun networkleri PR mantığına uygun olarak hedef kitlelerinize uygulanmasına verilen isimdir. Online ortamdaki her türlü varlığın, yine online araçlar aracılığıyla (sosyal medya, haber siteleri, bloglar vs) halkla ilişkiler amaçlı kullanılması faaliyetlerinin bütününe Dijital PR (dijital halkla ilişkiler) denilmektedir. King medya zaten başarı ile yaptığı sosyal medya ve dijital mecraları online halkla ilişkiler çalışmalarına entegre etmesiyle dijital PR entegrasyonunuzda gereken hizmet ile yanınızda.
 
 
Değişimin çok kolay olduğu ve buna entegre olmak zorunda olunan dijital ağa ayak uydurmak isteyen  kurumlar, kurumsal iletişim de teknolojiden faydalanma yoluna başvurdu. Örneğin, firmanızı internetten aratan bir kullanıcı, çıkan sonuçlar arasında çeşitli haber sitelerinde, bloglarda ve ekşi sözlük gibi popüler sözlük sitelerinde hakkınızdaki yazı ve haberleri gördüğünde, bu firmanın daha marka olduğu kanısına varacaktır. Hem de markanızı üçüncü ağızlardan duyduğu için markanıza güven duyar. Bu güven sayesinde önyargılar kırılır, sizden hizmet ya da ürün almaya yaklaştırır. Bu duyumun hedef kitleye erişim aşamasında yolu kısaltan King Medya dijital PR desteği ile de inovatif entegrede firmanızın, sizin danışmanınız. Tüketicilere ulaşmak, sektörde yer edinmek, network katkısı, prestij, çoklu mecra iletişimi, geri dönüşümleri istatistiksel verilere dökme işlemlerinin tümünü King Medya sizin için yapar.
 
 
Dijital PR uygulamaları arasında;
  • Sosyal Medya, İçerik Pazarlamacılığı,
  • Tanıtım Etkinlikleri,
  • web sitesi,
  • Arama Motoru Optimizasyonu,
  • Bloglar,
  • Medya Bültenleri
  • Seo
    var; King Medya ise zaten tüm bunların hizmetini veren Kayseri' de ki tek tam hizmet reklam ajansıdır.
 
Tüm dijital ağların; sosyal medya, arama motorları, bloglar, forumlar ve haber siteleri gibi internet araçlarının halkla ilişkiler amaçlı kullanılması işi olan dijital PR; SEO ile optimize yayınların yayılması, hedefler çerçevesinde kurumsal virallerin oluşturulması, bir ürün / hizmet hakkında çözüme yönelik bilgilerin paylaşımı, marka hakkında konuşulmanın sağlanması, hizmet/üründeki yeniliklerin ve kullanıcı deneyimlerinin kolayca takip edilebilir hale getirilmesi, büyük kitlelere kısa sürede, sosyal medya reklamlarıyla, krizlere acilen müdahale edilmesi, olumlu ve olumsuz geri dönütlerin ölçülmesi, ilgili kurum hakkında dijital ve sosyal medyada çıkan haberlerin takip edilmesi, raporlanması ve analiz edilmesi, dijital medyaya yönelik özel içeriklerin hazırlanması ve kurum ile dijital medya mecraları arasında iletişim köprüsü kurulması, King Medya dijital PR hizmeti kapsamındadır.
 
Online varlıklarla ilgili güncel araştırma sonuçlarına bir ürün ya da hizmet alımı yaparken karar verme sürecinde olan tüketiciler, yüzde 51 oranında online arama sonuçlarından, yüzde 45 oranında o ürün ya da hizmeti satan kuruluş ile ilgili online haberlerden etkileniyor. Bu sebeple, dijital PR entegrasyonu zorundalığı geleneksel yöntemlerden sıyrılarak uyarlanır.