Kig Medya Loader
King Medya Kayseri

Dijital Pazarlama

Kategori: KAVRAMLAR Tarih: 27 Temmuz 2017
Dijital Pazarlama

Bütün deyimlerin önüne, sonuna, bir yerine dijital ibaresi eklenmeye başlandığı günümüz koşullarında, her işleyişin dijitalleştiği gerçeği muhakkak. Bunlara bildiğimiz geleneksel pazarlama da dahil oldu. Evet artık pazarlama da dijital. Tam tabiri şöyle: “dijital pazarlama”


Dijital pazarlama denilince, pazarlamanın temel prensiplerinin halen uygulandığı ve geçerliliğini koruduğu unutulmamalı. Ancak bir yandan da, geleneksel pazarlamanın üretim ve hizmeti baz alan anlayışını geride bırakan yeni bir anlayış yaratılıyor, müşteri deneyimini artırmak ve interaktif markalar inşa etmek için çalışılıyor. Tekele, aktivasyona döktüğümüzde King Medya dijital pazarlama anlamında, tüketici davranışına benzersiz yaklaşımı ile yalnızca yeni bir pazarlama trendi olmanın çok ötesine taşıyor. Aktif ve dijital çağa ayak uydurma boyutunda Kayseri' de dijital pazarlama King Medya, gereğinizi sıfırdan alır tüm tüm ihtiyaçları karşılayacak versiyona ulaştırır.
 
King Medya' nın Dijital Pazarlama Kanallarına değinecek olursak:
Kurumsal Web Sitesi: Temelde her şeyin başı, kurumsal ya da kişisel ön yazınız, imzanız, vitrininiz her şeyiniz. Kullanıcı sizi tanıdığı andan itibaren, web sayfanız üzerinde zaman harcamaya başlar. Eğer ilk izlenimde güzel, güvenilir ve kurumsal bir izlenim yaratırsanız, bu size mutlaka olumlu dönüt sağlar. King Medya, hazır alt yapı kullanmadan yazılımcıları ile çizdiği ara yüzlerle djital pazarlamanın web site ayağında üstelik mobil uyumlu maksimum takviyeyi sağlar.
 
Arama motorları: Google, Yandex, Bing gibi arama motorları sıcak müşteri bulunması için en etkili kanallardır. İnsanlar ürün/hizmet aradıkları anda karşılarında olabileceğiniz kanallardır aynı zamanda. Bu da sizin için büyük bir avantajdır.
 
Display: Google’da görüntülü arama ağı olarak tabir edilen alandır. Web sayfalarında gördüğünüz bannerlar, reklam butonları, reklam metinleri display ağ içerisine girer. Fiziksel hayatta billboardlar neyse, internet için de display odur.
 
Sosyal Medya Reklamları: İnteraktif dünyanın ilerleyişine en çok katkı yapan kanallardan bir tanesi olan sosyal medya, insanların en çok vakitlerini geçirdikleri alan. Dolayısıyla marka kimliklerini inşa etmek isteyenler için biçilmiş kaftan ve King Medya Kayseri' de başarılı ve profesyonel sosyal medya hizmeti veren tam hizmet reklam ajansıdır.
 
Mobil uygulamalar: Belli bir kullanıcı kitlesi oluşturduktan sonra yayına alınacak mobil uygulama ile yeni bir pazarlama kanalı oluşturmuş olursunuz.
 
E-Mail: Eldeki izinli kullanıcı veritabanı ile tekrardan iletişime geçmek ve sadakatlerini devam ettirmek adına önemli bir araçtır.
 
Dijital Pazarlama Araçları:
SEO: Arama motorlarında reklam harcaması yapmadan üst sıralarda olmanızı sağlayan pazarlama tekniğidir. King Medya' da müşterilerine SEO danışmanlığı desteği vermektedir.
 
SEM: Arama motorları ilk kısımlarda yer almak için yer verilen reklam metodlarının genel ismidir. SEM’in açılımı arama motoru pazarlamasıdır. İçerisine Google Adwords, Yandex.Direct gibi platformlarda yapılan reklam uygulamaları girer.
 
Remarketing: Web sayfamıza daha önceden gelmiş olan kullanıcılara yapmış olduğumuz reklamın yeniden gösterilmesidir. Örneğin otel araması yapıp kapatıyorsunuz, daha sonra farklı web sitelerinde o firmanın reklamını görüyorsunuz. İşte bu çalışmanın adı remarketing' tir.
 
E-Mail Marketing: E-Mail marketing için en önemli konu abone sayısını arttırmaktır. E-mail marketing ile sizinle daha önce iletişimde bulunmuş ve e-maillerine pazarlama faaliyeti yapmanıza müsaade etmiş olan kitleye pazarlama çalışması yapılmasıdır. Akılda kalıcılık sağlar.
 
Sosyal Medya Pazarlaması: Sosyal medya içerisinde yer alan sayfanızın yönetiminden, sosyal medya içerisinde yapılan reklam çalışmalarına kadar tüm çalışmalar bu alanda ifade edilebilir.
 
Inbound Pazarlama: Genel anlamda blog vb. alanlarda paylaşacağınız içeriklerle hedef kitlenizin ilgisini çekerek, onları müşteriniz yapma stratejisine inbound marketing diyoruz. Uzun vadede sadık bir müşteri kitlesi oluşturulabilir. King Medya ürettiği Orijinal içeriklerle blog yazıları ve gereken tüm metinlerle inbound'a da katkıda bulunur.
 
Siz de dijital pazarlama boyutuna geçip, küçük, orta veya büyük ölçekli firmalarla paralel ilerleyerek ya da onların da önüne geçmek için King Medya' dan destek alabilirsiniz. Dijital pazarlama ile birden fazla dijital kanalda kendinizi gösterip, markanızı tanıtarak satış potansiyelinizi artırabilir, müşteriyle olan bağlarınızı sistematik bir şekilde geliştirebilirsiniz. King Medya Dijital pazarlama yöntemlerini, geleneksel pazarlama yöntemlerine evirip temel alarak geliştiriyor; güncel ve interaktif dünyaya uyumlu hale getiriyor.