Kig Medya Loader
King Medya Kayseri

Açık Hava Reklamcılığı

Kategori: KAVRAMLAR Tarih: 27 Mayıs 2017
Açık Hava Reklamcılığı

Türkiye’de açık hava reklamcılığına verilen önem giderek artıyor. Kayseri’de de şuan en çok tercih edilen reklam mecralarından birisi billboard. Çok rağbet görmesinden dolayı, çok fazla açık hava reklamlarına da maruz kalındığı olabiliyor. Kayseri’de açık hava reklamcılık (billboard) deyince akla gelen ilk profesyonel ajans King Medya, bu reklamların görsel kirlilik yaratmasını engeller; profesyonel dokunuşlarla, markanızı istediğinizden daha da yükseğe taşır.


AÇIK HAVA REKLAMCILIĞI (Outdoor/Billboard)
Adı üstünde kapalı mekanlar dışında kalan alanlarda yapılan reklamlara ‘açık hava reklamcılığı’ denir. En eski reklam mecralarından biridir billboardlar. Hesaplı olması, kullanılan tüm reklam mecralarını destekleyerek tamamlaması, geniş hedef kitleyi günün her saatinde yakalaması ve akılda kalıcılık açısından en fazla oranı karşılayan reklam aracıdır. 
Türkiye’de açık hava reklamcılığına verilen önem giderek artıyor. Kayseri’de de şuan en çok tercih edilen reklam mecralarından birisi billboardlardır. Çok rağbet görmesinden dolayı çok fazla açık hava reklamlarına da maruz kalındığı olabiliyor. Kayseri’de açık hava reklamcılık deyince akla gelen ilk profesyonel ajans King Medya, bu reklamların görsel kirlilik yaratmasını engeller; profesyonel dokunuşlarla, markanızı istediğinizden daha da yükseğe taşır. Kayseri' de rast geldiğiniz neredeyse her billboard King Medya imzalıdır.
 
KAYSERİ’de ve İÇ ANADOLU'da YAYGIN OLARAK KULLANILAN AÇIK HAVA REKLAM ARAÇLARI
BILLBOARD: Açıkhava reklam panolarının birçoğuna ‘billboard’ denilmektedir. Açıkhava reklam araçları içinde en yaygın olanı ve en bilineni billboardlardır. Billboard; şehir merkezlerinde yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu yerlere monte edilen, trafiği ve görüş alanını engellemeyecek şekilde konuçlandırılan büyük tabelalardır. Yaygın olması bakımından Kayseri’de ve İç Anadolu’da da belli bir standardı yakalamış olan şehir içi billboardları büyük ve estetik bir görsel alan ile oldukça etkildir. Akılda kalıcılığı görsel hafızanın yakalaması noktasında billboardların etkisi büyüktür. Ülkemizin her bölgesinde sıkça tercih edilen bir reklam aracı olan billboardlar, Kayseri' de en başarılı billboard reklam gösterisine sahip King Medya ile reklamlarınız daha akılda kalıcı.
MİNİBOARD: Çift yüzlü olan bu aracın her iki yönü de afiş yapıştırılarak kullanılabilmektedir. Açıkhava reklam araçları arasında reklam güvenliği açısından en sağlıklı olanıdır. Çünkü kırılmayan bir cam çerçeve içerisindedir. Bu reklam araçları genelde kaldırımlar, refüjler, meydanlarda küçük ve estetik olması açısından sık tercih edilen açık hava reklam türüdür. Billboardlardan sonra en yaygın olan bu miniboardlar küçük ve camlı olmaları sebebiyle görsel ve çevre kirliliği oluşturmamaktadır. 
 
DURAK REKLAMLARI: Son yıllarda durakların sağ ve sol cephelerine bakan kısımları reklam alanı olarak dizayn edilmiştir. Durakların reklam alanları 70x100 ya da 90x130’luk afişlerle teşhir edilmeye başlanmıştır. Durak reklamları da hem kamu yararına şık mekanların oluşmasını sağlarken hem de işletmeler için etkili bir reklam mecrası ortaya çıkarmıştır.
 
MEGALIGHT:  Özel afiş değiştiricili, büyük ebatları ve içten aydınlatmaları sayesinde gün boyu etkin açık hava reklam aracıdır. Özel tasarımı ve yalıtımı sayesinde yağmur suyu ve nem yüzünden reklam afişinin bozulması önlenir. Kullanılan kağıt biçimi ile her türlü resim, görsel veya grafiğin kalitede düşüşe sebep olmadan istenilen her yüzeye uygulanmasını sağlar. Dayanıklılık açısından yüksek verime sahiptir. Yapılan baskılar uzun süre beklese bile ilk günkü görüntüsünü kaybetmez. Bu kağıt çok büyük baskılara da imkan tanıdığı için hedef kitle tarafından daha kolay fark edilir hale gelmiştir.
 
ARAÇ REKLAMLARI: Şehir içi taşımacılığında kullanılan araçların dış kaporta boyalarının reklam şeklinde dizayn edilmesidir. Yaygın olarak kullanılan bir açık hava reklam şeklidir. Yalnız trafik güvenliği ve görsel kirlilik açısından dikkatli olunması gereken bir reklam aracıdır. 
 
LED TABELA: Standart tabela sistemlerine kıyasla çok daha etkilidir. İş potansiyelini artırır. Led tabela sistemleri, standart tabela sistemlerine göre daha küçüktür. Buna bağlı olarak tabela vergileri çok daha azdır. Led kayan yazı tabela sistemleri sayesinde ürünlerinizi müşterilerinize doğrudan tanıtabilirsiniz ayrıca bilgisayar ile kontrol edilebilme özelliğindedir.
 
RAKET REKLAMLARI (CLP):  Şehir içindeki yoğunlukta en iyi istifade edilen ve fark edilen, şehrin dokusuna göre tasarlanıp renklendirilen CLP Pano (raket tabela) lar, 1185x1750 cm reklam ebadı ile şehrin merkezlerinin vazgeçilmez içten aydınlatmalı açık hava reklam üniteleridir. Billboardlardan daha küçük reklam alanlarına sahip, üçüncü şahısların reklam ve tanıtım alanları için çoğunlukla kaldırım vb. yerler üzerinde oluşturulmuş kısa ayaklı reklam ve tanıtım üniteleridir.
 
Kayseri billboard, Kayseri